Czysta, piękna i „zdrowa“ elewacja: ekologiczne usuwanie graffiti oraz mycie ocieplonych elewacji budynków

, , ,
Każdy chce żyć w pięknym i zdrowym otoczeniu. Zwłaszcza mieszkańcom osiedli przeszkadzają w tym dwaj podstępni wrogowie obecni na elewacjach bloków mieszkalnych. Jedni wyżywają się w ich niszczeniu, drudzy rozmnażają się na nich w niekontrolowany sposób. W ten sposób elewacje naszych budynków mieszkalnych są oszpecane. Mowa oczywiście o graficiarzach oraz glonach i pleśni. Pierwsi wzbudzają poczucie beznadziei płynące z powtarzających się strat finansowych, działania drugiego typu szkodników mają jeszcze poważniejsze konsekwencje, odbijają się bowiem na zdrowiu mieszkańców. Żadnego z tych problemów nie należy ignorować.

Nielegalne graffiti jest przestępstwem

W ostatnim czasie można coraz częściej spotkać się z opinią, że pozostawienie graffiti na elewacjach budynków to najtańszy sposób ochrony przed kolejnymi atakami graficiarzy. Ale jak, w takim razie, wyjaśnisz swoim dzieciom, że mazanie po ścianie jest przestępstwem? Mit ten obala również polityka urzędników samorządowych. Wyznaczane są specjalne powierzchnie, na których sztuka w postaci graffiti nie jest karalna.

Usuwanie graffiti środkami chemicznymi

Próby samodzielnego usuwania graffiti nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Będziesz się przy tym męczył, może się zdarzyć, że Twoje starania spowodują więcej szkód niż pożytku. Wykwalifikowani fachowcy z naszej firmy zmywacze przyjazne dla środowiska naturalnego i czyszczonej powierzchni. Jeżeli próba usunięcia graffiti nie powoduje żadnych uszkodzeń powierzchni, można kontynuować czyszczenie do zupełnego usunięcia i ku zadowoleniu właściciela budynku.
Čištění posprejované fasády
 

Rozjaśnianie graffiti i pokrycie farbą kryjącą

Nigdy nie należy zamalowywać graffiti farbą, która była położona na elewacji. Farba ta jest jaśniejsza, dlatego jest bardziej niż pewne, że sprej będzie prześwitywać przez warstwę farby. Nasi fachowcy w dziedzinie kompleksowej pielęgnacji i konserwacji elewacji najpierw , przy pomocy właściwie dobranych zmywaczy, rozjaśnią graffiti, a następnie pokryją powierzchnię dobrej jakości farbą kryjącą.

Pozostałe techniki usuwania graffiti i tagów

Szczęśliwego zakończenia nie miewają też próby usuwania graffiti za pomocą szlifowania czy innych metod abrazyjnych. Po ich zastosowaniu na elewacji pozostają uszkodzenia w postaci widocznych śladów. W Umyjemto dobrze wiemy, że jedyną w stu procentach skuteczną i zarazem stosunkowo tanią metodą jest jednorazowa ochrona przed graffiti.

Antigraffiti nátěr minimalizuje škody po vandalech

Oprócz trwałej ochrony przed kolejnymi atakami graficiarzy nasza powłoka anty-graffiti zapewnia też ochronę powierzchni budynku przed zanieczyszczeniami z otoczenia. Zawsze zwracamy uwagę na dostateczną paroprzepuszczalność powłoki ochronnej. Elewacja musi oddychać! Oprócz aplikacji powłoki anty-graffiti kolejną usługą, którą często wykonujemy jest usuwanie szkód, kiedy graffiti pojawi się na elewacji. W praktyce to wygląda tak, że klient płaci tylko za pokrycie powierzchni powłoką ochronną anty-graffiti i przez okres 2 do 5 lat nie musi się troszczyć o usuwanie graffiti. Jest to darmowy bonus od naszej firmy.

Niedrogie rozwiązanie, gdy celem ataku graficiarzy jest gładka powierzchnia

Chciałbyś posiadać czarodziejską różdżkę i jednym machnięciem pozbyć się wszystkich śladów po sprejach i pisakach ze skrzynek pocztowych, ławek, witryn a może nawet maski Twojego samochodu? Co powiesz na to, że właśnie taką czarodziejską różdżkę nasza firma wprowadziła niedawno na polski rynek? Z tą tylko różnicą, że nie jest to różdżka tylko nawilżana ściereczka, a zamiast „machania” należy wykonać kilka ruchów po okręgu ręką, ale bez szorowania.. Potem, wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką i np. ławka w parku, znowu wygląda jak nowa.
Čištění lavičky
Nawilżane ściereczki noszą nazwę Graffiti SafeWipes, przyjemnie pachną, są ekologiczne i całkowicie biodegradowalne. Jak działają ściereczki, możesz się dowiedzieć z materiału video.

Szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia organiczne na ocieplonych elewacjach bydynków

Kolejnym podstępnym wrogiem są niechciane mikroorganizmy, glony i pleśń, które powstają i rozmnażają się na elewacjach budynków. Najbardziej narażone są północne strony elewacji w pobliżu skupisk zieleni oraz ocieplone elewacje budynków mieszkalnych. Ze względu na to, że ocieplona elewacja niedostatecznie oddycha, nie oddaje wilgoci, co jest przyczyną rozmnażania się pleśni, mchów i grzybów. Z powodu zielonego lub czarnego nalotu powierzchnia elewacji nie tylko traci na wyglądzie, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Szkodliwe zanieczyszczenia pochodzenia organicznego dostają się do mieszkań przez otwarte okna i stają się składnikiem powietrza, którym oddychamy.

Dobrej jakości farba to kolejna skuteczna broń w walce z zanieczyszczeniami pochodzenia organicznego, kurzem i smogiem.

Kolejnym sposobem, jak przywrócić elewacji pierwotny wygląd (lub nawet poprawić go), jest dobrze wykonane malowanie.W Umyjemto używamy do malowania elewacji farb na bazie najwyższej jakości żywic sylikonowych, o dużej odporności na zanieczyszczenia. Dzięki temu jakiekolwiek nieczystości, w tym pleśń i glony, przez długi czas nie mogą osiedlić się na elewacji.