W połowie października odwiedziliśmy Warszawę, aby wziąć udział w XVI Targach Franczyzy, które są co roku odwiedzane przez tysiące przedsiębiorców zainteresowanych otwarciem własnej firmy pod znaną marką. Targi, które tradycyjnie odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki były przygotowane bardzo profesjonalnie i spełniły nasze oczekiwania.

Stoisko naszej firmy cieszyło się wielkim zainteresowaniem zwiedzających i trudno się temu dziwić – usługi w zakresie profesjonalnego czyszczenia elewacji i dachów budynków to zupełnie nowa branża na rynku franczyz.

Przebieg targów i ogromne zainteresowanie zwiedzających utwierdziły nas w przekonaniu, że zdecydowaliśmy się na właściwą strategię rozwoju naszej działalności. Dowiedzieliśmy się też, jak naszą ofertą odbierają osoby zainteresowane franczyzą.

Z rozmów z osobami, które odwiedzały nasze stoisko można wywnioskować, że pomimo iż zauważają one potencjał naszej oferty, barierą dla wielu zainteresowanych jest wysokość wstępnej opłaty licencyjnej. Rzeczywiście nasza oferta nie jest przeznaczona dla przedsiębiorców niedysponujących kapitałem początkowym. Adresujemy ją dla osób, które chcą mądrze inwestować swoje pieniądze i dobrze na nich zarobić – wyjaśnia dyrektor i właściciel firmy Marek Volejníček – Dlatego cieszymy się, że nasze stoisko odwiedziło też wiele osób, które potrzebny kapitał posiadają i były wstępnie zainteresowane ulokowaniem go w naszej marce.

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących naszej oferty franczyzowej:

Co oferujemy franczyzobiorcom w ramach licencji?

Przedmiotem naszej oferty jest możliwość szybkiego rozpoczęcia przynoszącej duże zyski działalności w dynamicznie rozwijającej się branży. Po uiszczeniu wstępnej opłaty licencyjnej, franczyzobiorca otrzyma wszystko, co jest konieczne do prowadzenie tego intratnego biznesu – wyposażenie, szkolenie, know-how, wsparcie marketingowe, doradztwo – a przede wszystkim ponad 8 letnie doświadczenie. Należy podkreślić, że firma Umyjemto w czasie ponad 8 letniej działalności na rynku osiągnęła obrót w wysokości ponad 15 milionów złotych, większość tego obrotu, 12 mln zł, wygenerowaliśmy w ciągu ostatnich 3 lat. Wzrost obrotów w ostatnich 3 latach świadczy o tym, że wysiłek, który od początku działalności wkładamy w podnoszenie jakości świadczonych przez nas usług, poszerzanie naszego know-how i rozwój marketingu przynosi efekty. Jest również wynikiem rosnącego popytu po tego typu usługach świadczonych przez profesjonalne firmy. Stale pozyskujemy nowych klientów, a ci starzy nie odchodzą do konkurencji, tylko ponownie korzystają z naszych usług, dzięki czemu obrót firmy co roku rośnie.

Jak szybko zwrócą się środki zainwestowane we franczyzę?

Rentowność franczyzy jest spora, a w branży budowniczej, przy tak niskich inwestycjach początkowych, raczej niespotykana. Jak w przypadku każdego biznesu wiele zależy jednak od zdolności przedsiębiorcy i jego chęci pracować. Z naszych doświadczeń na czeskim i słowackim rynku, gdzie istnieje dużo większa konkurencja niż w Polsce, wiemy, że w ciągu miesiąca jedna załoga może wygenerować obrót od 150 000 do 400 000 zł. W ramach licencji franczyzobiorca może posiadać dowolną liczbę załóg. Na podstawie tych danych można łatwo oszacować okres zwrotu inwestycji.

W jaki sposób franczyzodawca pomoże na początku działalności?

Wysoka jakość usług świadczonych przez naszych franczyzobiorców jest w naszym interesie. Dlatego przez cały czas trwania umowy zapewniamy kompleksowe wsparcie dla naszych franczyzobiorców, które jest ważne zwłaszcza przy wykonywaniu pierwszych zleceń. W tym krytycznym okresie nasi pracownicy będą do Twojej dyspozycji, pomogą i poradzą. W ciągu roku na nasze nakłady wyszkolimy Twoich pracowników, co oznacza, że w ramach jednej licencji możesz rozważyć posiadanie więcej niż jednej załogi. Po roku zaprosimy Twoich pracowników na kolejne szkolenie. Nauczymy Cię również, jak prowadzić działalność, jak organizować pracę i jak pozyskiwać nowe zlecenia. Udzielamy również wsparcia w zakresie marketingu. Podsumowując, chcemy, aby biznes był zdrowy uczciwy, franczyzobiorcy prowadzili go z radością, uśmiechem i bez niepotrzebnego stresu.

Osobom zainteresowanym naszą ofertą chętnie odpowiemy na jakiekolwiek inne pytania dotyczące warunków franczyzy, telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do kontaktu!