hala

Ile kosztuje czyszczenie hali? Jakie prace wykonuje się przy czyszczeniu hal produkcyjnych i przemysłowych?

Chociaż hale produkcyjne są budynkami przemysłowymi, to wcale nie oznacza, że nie należy dbać o estetyczny ich wygląd. Jakie prace może obejmować profesjonalne czyszczenie takich obiektów i ile kosztuje tego typu usługa? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Czyszczenie hali produkcyjnej myjką ciśnieniową

Mycie hali myjką ciśnieniową jest jedną z najbardziej efektywnych metod czyszczenia dużych powierzchni, takich jak elewacje budynków przemysłowych. Technika ta wykorzystuje moc wody pod wysokim ciśnieniem, co pozwala na szybkie usunięcie zabrudzeń, m.in. pyłu i brudu resztek oleju czy smarów. Używanie myjki ciśnieniowej wyposażonej w różne końcówki podczas czyszczenia hali umożliwia dostosowanie kształtu strumienia wody do konkretnego typu powierzchni i rodzaju zabrudzenia. Metoda ta jest szczególnie ceniona za swoją uniwersalność i pozwala pozbyć się zabrudzeń bez konieczności stosowania agresywnych środków chemicznych. Dzięki temu mycie hali myjką ciśnieniową jest przyjazne dla środowiska.

Usuwanie glonów z hali

Usuwanie glonów z powierzchni hal jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również z powodu potencjalnych szkód, jakie mogą one wyrządzić. Porastające elewacje mikroorganizmy mogą zatrzymywać wilgoć, prowadząc do korozji, pękania i innych uszkodzeń materiałów budowlanych. Usuwanie glonów zwykle polega na zastosowaniu specjalnych środków biobójczych, które je neutralizują, a następnie myje się powierzchnię myjką ciśnieniową, aby pozbyć się ich pozostałości.

Usuwanie graffiti ze ścian hali

W zależności od rodzaju farby użytej do graffiti i materiału, z którego wykonana jest elewacja hali produkcyjnej, można stosować chemiczne rozpuszczalniki, technikę piaskowania lub po prostu usunąć malowidła ciśnieniowo. Nasi pracownicy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, dzięki temu są w stanie całkowicie pozbyć się niechcianego graffiti ze ścian bez pozostawienia na nich uszkodzeń. Po usunięciu malowideł zaleca się zastosowanie specjalnej powłoki ochronnej, która ułatwiają późniejsze czyszczenie i chroni powierzchnię przed ponownym zanieczyszczeniem.

Ile kosztuje czyszczenie hali?

Czyszczenie hali przemysłowej obejmujące ciśnieniowe mycie zewnętrznych ścian zwykle jest wyceniane od 5 zł do 15 zł za metr kwadratowy. W przypadku konieczności użycia podnośników lub rusztowań koszty te mogą wahać się w granicach od 20 zł do 50 zł za metr kwadratowy. Natomiast cena przeprowadzenia gruntownego czyszczenia hali uwzględniającego m.in. usuwanie trudnych zabrudzeń, glonów, pleśni czy też graffiti może wynosić od 30 zł do 100 zł za metr kwadratowy.

Regularne mycie hali produkcyjnej pozwala zadbać o estetyczny jej wygląd. Naszym zdaniem jest to ważne także ze względu na bezpieczeństwo osób pracujących w budynku, zwłaszcza jeśli na ściany budynku mają tendencje do porastania glonami. Znasz kogoś, kto szuka firmy przeprowadzającej czyszczenie hal produkcyjnych? Podziel się z nim naszym artykułem.