graffiti

Czy powłoka antygraffiti jest trwała, co ile należy ją nakładać?

Usuwanie graffiti może wydawać się ryzykowne, ponieważ w niektórych przypadkach konieczne jest również naruszenie wierzchniej warstwy samej elewacji budynku. Aby temu zapobiec, warto stosować specjalne powłoki antygraffiti. W poniższym artykule przedstawiamy więc, czy powłoka antygraffiti jest trwała i co ile należy ją nakładać.

Czy powłoka antygraffiti jest trwała?

Formuła powłoki antygraffiti została opracowana tak, aby była trwała, a jednocześnie umożliwiała łatwe usuwanie graffiti. Dzięki niej oznaki wandalizmu na ścianach można zmyć za pomocą myjki ciśnieniowej, nie niszcząc przy tym samej elewacji budynku. Jest to szczególnie korzystne, ponieważ ułatwia konserwację powierzchni i pozwala na szybkie przywrócenie estetycznego wyglądu. Powłoka antygraffiti jest odporna na warunki atmosferyczne, co przekłada się na dłuższą żywotność. Zazwyczaj, w zależności od stanu i jakości samej powłoki, wymaga ona odświeżenia lub ponownego nałożenia co kilka lat. Bardzo ważne jest to, że jednorazowa powłoka łatwo schodzi podczas czyszczenia, ponieważ pozwala tym samym na szybkie usunięcie śladów z farby bez potrzeby wykonywania kosztownych i czasochłonnych remontów.

Jednorazowa powłoka antygraffiti

Jednorazowa warstwa powłoki antygraffiti może być traktowana jako ochrona podstawowa, która zapewnia, że farba nie przeniknie do samej elewacji budynku. Jest to specjalistyczna mieszanka, która tworzy barierę ochronną na powierzchni, zabezpieczając ją przed tuszami różnego rodzaju, używanymi podczas tworzenia graffiti. Jej główną zaletą jest tworzenie trwałej i odpornej na warunki atmosferyczne powłoki, która ułatwia usuwanie aktów wandalizmu bez uszkodzenia samej powierzchni. Ważne jest, aby warstwa ta była nakładana równomiernie, najlepiej przez profesjonalistów, aby zapewnić maksymalną ochronę i wydajność. Regularna konserwacja i kontrola stanu powłoki są niezbędne do tego, aby utrzymać jej skuteczność i, w razie potrzeby, ponownie nałożyć produkt. Wykonuje się to zazwyczaj po czyszczeniu elewacji budynku z niechcianego graffiti.

Długotrwała powłoka antygraffiti

Stosując długotrwałą powłokę antygraffiti, nie musimy martwić się o każdorazowe jej nakładanie. Podczas mycia, elewację i tak łatwo będzie doczyścić, bez naruszenia ściny oraz zdzierania warstwy ochronnej. Zawiera ona bowiem specjalne składniki, które ułatwiają mycie, pozwalając na szybkie usunięcie graffiti za pomocą specjalistycznych detergentów. Rozwiązanie to spisuje się najlepiej w miejscach szczególnie narażonych na ataki wandali. Mowa więc tu o blokowiskach lub kontrowersyjnych pomnikach. Metoda ta jest skuteczna, ponieważ farba nie jest położona bezpośrednio na elewacji, a na wierzchnim materiale ochronnym, jakim jest właśnie długotrwała powłoka antygraffiti.

​​Co ile należy nakładać powłokę antygraffiti?

Każde czyszczenie, szczególnie gdy używa się myjki ciśnieniowej lub specjalistycznych środków czyszczących, może usunąć lub uszkodzić wierzchnią warstwę powłoki antygraffiti. Dlatego w przypadku powłoki jednorazowej, konieczne jest ponowne jej nałożenie zaraz po każdym usuwaniu graffiti. Regularna konserwacja powłoki, wraz z okresową kontrolą jej stanu, pozwoli na szybkie wykrycie obszarów wymagających odświeżenia. W ten sposób budynek pozostaje nie tylko zabezpieczony przed aktami wandalizmu, ale również zachowuje estetyczny wygląd.

Jeśli dalej zastanawiasz się, czy powłoka antygraffiti jest trwała, odpowiedź brzmi, tak. Tego rodzaju pokrycie elewacji budynku może wytrzymać zmienne warunki pogodowe, a przede wszystkim jest w stanie ochronić ściany budynku przed atakami graffiti. Jeśli chcesz wypróbować powłokę antygraffiti, skontaktuj się z nami.