drabina na malowanej ścianie

Narzędzia, przyrządy niezbędne do mycia i malowania elewacji

,

Czyszczenie i malowanie elewacji często wymaga zakupienia specjalnych przyrządów, są one niezbędne do prawidłowego umycia i pomalowania fasady. W dzisiejszym artykule uchylimy co nieco rąbka tajemnicy i podpowiemy, jakie narzędzie są potrzebne do umycia elewacji oraz bez jakich przyrządów do malowania fasad nie można się obyć.

Narzędzia niezbędne do mycia elewacji

Dokładne wyczyszczenie fasady budynku wymaga od nas sprzętu. Specjaliści, którzy zajmują się myciem elewacji, posiadają różnego rodzaju przybory, które na co dzień ułatwiają im pracę w terenie.

Detergenty na pleśń na ścianach

Detergenty przy myciu fasady budynku są niezwykle ważne, bez nich trudno jest dokładnie umyć ścianę. Często kondycja budynków narzuca nam także korzystanie z preparatów grzybobójczych. Ich stosowanie jest konieczne, jeśli ściana pokryta jest zielonym bądź czarnym nalotem.

Wiadro plastikowe

Wiadro plastikowe jest wręcz niezbędne przy myciu elewacji, to w nim będzie znajdowała się woda z detergentem grzybobójczym. Wiadro podczas malowania ułatwia także dostęp do innych przyborów np. pędzli malarskich.

Myjka ciśnieniowa do mycia elewacji

Profesjonaliści do mycia elewacji używają myjki ciśnieniowej. Pozwala ona na wytworzenie strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu cząsteczki brudu są rozbijane. Ta metoda pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń bez użycia chemii. Należy jednak pamiętać, że w przypadku zielonych nalotów, korzystanie z preparatu grzybobójczego nadal jest wskazane!

Drabina, rusztowanie, podnośnik

Rusztowania czy podnośniki są konieczne, jeśli specjaliści mają do czynienia z budynkiem wielopiętrowym. Malowanie elewacji z rusztowaniem jest prostsze, korzystanie z podnośników ułatwia pracę i pozwala na dokładne wyczyszczenie ściany niezależnie od jej wysokości. W przypadku czyszczenia domu jednorodzinnego sama drabina często wystarcza, by umyć dokładnie fasadę.

Niezbędne przyrządy do malowania elewacji

Podczas malowania ściany nie można się obyć bez odpowiednich przyborów malarskich, jak i narzędzi, które zabezpieczą teren.

Folia malarska

Folia malarska przydaje się przy myciu i malowaniu elewacji, przy zabezpieczaniu terenu. Z jej pomocą zabezpiecza się okna, by farba nie pobrudziła szyby. Często też rozkłada się ją w bliskim otoczeniu budynku, np. na krzewach, by uchronić roślinność przed zabrudzeniami.

Taśma malarska

Taśma malarska przydaje się przy zabezpieczaniu okien, ale nie tylko. Taśmę malarską można pomysłowo wykorzystać także przy malowaniu wzorów na elewacji, jeśli marzy nam się dom pomalowany w pasy, to można do tego wykorzystać taśmę malarską, łatwo oddziela jeden kolor od drugiego.

Pistolet natryskowy

Malowanie fasady przebiega zwykle przy użyciu pistoletu natryskowego. Sprzęt ten posiada specjalny pojemnik na farbę, pistolet na farbę połączony jest przewodem ciśnieniowym ze zbiorniczkiem farby. Malowanie elewacji natryskowo pozwala na równomierne nałożenie farby, jest to też ekonomiczne, ponieważ mamy wtedy pewność, że nie wykorzystaliśmy zbyt dużej ilości farby.

Niektóre przybory do czyszczenia, jak i detergenty myjące są niezbędne do dokładnego wyczyszczenia elewacji. Warto wiedzieć, które z nich są najskuteczniejsze, jeśli chodzi o mycie i malowanie elewacji.