myjka wysokociśnieniowa do czyszczenia elewacji

Jaka chemia, jaki sprzęt do czyszczenia elewacji?

,

Czyszczenie elewacji to proces, do którego wykonania niezbędne są akcesoria i odpowiednie preparaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakiej chemii warto użyć i poznać sprzęty przydatne do czyszczenia ścian budynku, to czytaj dalej!

Jaki środek do czyszczenia elewacji?

Zacznijmy od tego, że mniejsze zanieczyszczenia czy zabrudzenia, z powodzeniem usunąć można wodą, przy użyciu myjki ciśnieniowej. Niestety kurz czy błoto to niejedyne problemy, jakie mogą pojawić się na ścianach naszych domów. W przypadku wystąpienia mchów, porostów, glonów czy grzybów, nie obejdzie się bez profesjonalnych preparatów do czyszczenia elewacji, ponieważ sama woda nie poradzi sobie z tym rodzajem zabrudzeń.

Jak wybrać odpowiedni płyn do czyszczenia elewacji? Przede wszystkim powinien być on dostosowany do rodzaju powierzchni znajdującej się na ścianie. Środek do czyszczenia elewacji z drewna będzie różnił się od preparatu do cegły, dlatego należy sięgać po chemię, która dostosowana jest do naszych ścian tak, by była skuteczna i bezpieczna dla powierzchni domu. Oprócz tego wybierać należy preparaty zgodnie z ich przeznaczeniem jak np. środek do czyszczenia elewacji z glonów czy grzybów. Dostępne są także preparaty do usuwania graffiti, są one jednak mocniejsze od pozostałych i w momencie ich użycia należy wykazać się dużą ostrożnością.

Czym czyścić ściany domu?

Do czyszczenia elewacji często używa się myjki wysokociśnieniowej, która jest w stanie pozbyć się brudu i zanieczyszczeń z każdego rodzaju ścian. Do mniejszych zabrudzeń powinna wystarczyć ta o ciśnieniu do 120 bar, czyli sprzęt przeznaczony do domowego użytku. Warto jednak korzystać z usług profesjonalistów posiadających myjki o większym ciśnieniu, które dokładniej rozprawią się z wszelkimi zabrudzeniami.

Myjka przydatna będzie nie tylko do samego procesu mycia, ale również podczas aplikowania środka np. grzybobójczego. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla szczotki do czyszczenia elewacji i zdecydowanie przyspiesza cały proces.

Sama szczotka również spotykana jest w procesie czyszczenia elewacji, jednak nieumiejętne jej użycie może spowodować zniszczenie powierzchni, dlatego należy uważać podczas korzystania. Zdecydowanie odradzamy zbyt mocne szorowanie i sugerujemy użycie myjki ciśnieniowej.

Domowe sposoby mycia elewacji

W sieci można znaleźć wiele domowych sposobów, które pomocne mają być w samodzielnym czyszczeniu elewacji. Jednym z nich jest wykorzystanie do tego celu octu. Z jednej strony jest to naturalne rozwiązanie, jednak z naszego doświadczenia wynika, że nieumiejętne zastosowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku i zdecydowanie rekomendujemy stosowanie specjalnych preparatów. Wysoki odczyn octu może doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień, co w efekcie może skończyć się przymusowym malowaniem elewacji swojego domu.