czysty pomalowany blok

Dlaczego mycie i malowanie elewacji warto zlecić naraz?

,

Mycie i malowanie elewacji to sposób na odnowienie ścian swojego domu, przywrócenie im dawnego blasku czy też radykalną zmianę ich wyglądu. W dzisiejszym artykule przekonamy Cię, że warto mycie i malowanie elewacji zlecić naraz. A dlaczego? Szczegóły poniżej!

Mycie i malowanie elewacji w jednej usłudze

Proces malowania elewacji nie może odbyć się bez wcześniejszego jej oczyszczenia. Pozwoli to na lepszą przyczepność nowej powłoki i usunięcie mikroorganizmów, które mogły osadzić się na ścianach budynku. Co ważne, mycie elewacji to nie tylko pozbycie się zanieczyszczeń czy brudu, za tym procesem przemawiają także kwestie praktyczne, ale co najważniejsze zdrowotne.

Regularne mycie elewacji pozwala na pozbycie się grzybów, glonów czy porostów i skutecznie zapobiega ich ponownemu rozrostowi. Jest to czynność ważna z punktu widzenia technicznego, ponieważ grzyby, bakterie czy mchy mogą niszczyć elewację i doprowadzać do nieprzyjemnych chorób, w szczególności układu oddechowego.

Malowanie elewacji natomiast pozwala nie tylko na odświeżenie wyglądu domu. Jeśli do malowania starej elewacji użyje się profesjonalnych farb, to uzyskuje się również ochronę przed pleśnią czy glonami oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Dlaczego warto zlecić mycie elewacji i malowanie profesjonalistom?

Mycie i malowanie elewacji to tak naprawdę dwie czynności, które wzajemnie się uzupełniają. Jak już zostało wcześniej zaznaczone, nie można przeprowadzić skutecznego malowania, bez wcześniejszego umycia ścian budynku. Dlaczego więc mycie i malowanie elewacji warto zlecić profesjonalistom? Nie dość, że otrzyma się jedną ofertę na te dwie czynności pielęgnacyjne domu, to jeszcze fachowcy, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, tak dobiorą środki i metody czyszczenia i mycia, by tynk nie został uszkodzony, a dodatkowo ściany były zabezpieczone.

Decydując się na usługę mycia elewacji i malowania naraz ma się pewność, że wybierając jasny kolor elewacji, nie będzie przykrych niespodzianek, jak przebijanie brudu czy gorsza przyczepność farby. Analogicznie sytuacja wygląda podczas aplikacji powłoki antygraffiti. Zanim dojdzie do jej użycia, ściana czy elewacja musi zostać umyta i wyczyszczona, dlatego też kompleksowe podejście i skorzystanie z obu czynności naraz jest najkorzystniejsze.

Co więcej, farby używane przez profesjonalistów charakteryzują się niezwykłą skutecznością i przez długi czas perfekcyjnie wyglądają na ścianach budynku, nie pozwalając na ponowne pojawienie się mikroorganizmów. Warto również zaznaczyć, producent farb daje 5-letnią gwarancję na ochronę przed ponownym zawitaniem niechcianych mikroorganizmów.

Co składa się na cenę za m2 mycia i malowania elewacji?

Cena za m2 mycia i malowania elewacji uwzględnia wszystkie czynności związane ze:

  • sprawdzeniem stanu technicznego ścian,
  • oczyszczaniem elewacji,
  • gruntowaniem,
  • malowaniem ścian budynku,
  • naniesieniem środka grzybobójczego.

Podsumowując, warto zlecić naraz mycie i malowanie elewacji, ponieważ połączenie tych procesów pozwala na zaoszczędzenie czasu i nabranie pewności, że wszystko zostało przeprowadzone w sposób właściwy, a same ściany zabezpieczone zostaną na długi czas.