biały domek

Czyszczenie elewacji samodzielnie a z pomocą specjalistów

,

Czyszczenie elewacji może wydawać się zadaniem relatywnie prostym. Jest tak jednak do momentu, w którym faktycznie staniemy pod ścianą budynku, wymagającego oczyszczenia… wtedy zwykle okazuje się inaczej. Poniżej przedstawiamy więc na jakie komplikacje można się natknąć, czyszcząc elewację samodzielnie i w czym mogą pomóc specjaliści.

Czyszczenie elewacji na wysokościach

Podstawowym problemem, podczas czyszczenia elewacji budynków, może okazać się ich wysokość. Zajmowanie się domkiem parterowym nie powinno sprawiać więcej problemów, ale samodzielna praca przy budynkach wielopiętrowych może się okazać niebezpieczna, a nawet nielegalna. Planując mycie hali, magazynu lub biurowca warto rozważyć więc zwrócenie się o pomoc do specjalistów, ponieważ cena czyszczenia elewacji przez profesjonalistów może okazać się mniejsza, niż koszt komplikacji prawnych lub utraty zdrowia.

Do prowadzenia prac na wysokościach często konieczne są odpowiednie zabezpieczenia, a przede wszystkim zezwolenia. Zlecając czyszczenie elewacji budynków mieszkalnych profesjonalistom, obsługującym wyspecjalizowane podnośniki można mieć większą pewność, że cały proces będzie bezpieczny i w pełni zgodny z przepisami.

Czyszczenie elewacji pod ciśnieniem

Oprócz bezpieczeństwa, podczas mycia elewacji istotne są także narzędzia. Łatwo się domyślić, że przy większych powierzchniach zwykłe wiadro z mopem mogą niestety nie wystarczyć. Aby skutecznie usunąć zabrudzenia na ścianach, niezbędne może okazać się skorzystanie z profesjonalnej myjki ciśnieniowej. Warto pamiętać, że kluczem do sukcesu w przypadku tych urządzeń jest maksymalne bezpieczne ciśnienie, które przekłada się na moc.

Korzystając z urządzeń przemysłowych, które pozwalają na mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, czyszczenie budynków może zostać przeprowadzone znacznie skuteczniej. Warto bowiem pamiętać, że przeprowadzając prace na wysokościach, konieczne będzie również skorzystanie z odpowiednio wytrzymałych i długich węży dostarczających środek do czyszczenia elewacji. Profesjonalne czyszczenie ścian może również pozwalać na usuwanie graffiti, z którym walka sposobami konwencjonalnymi nie byłaby tak prosta.

Doświadczenie w czyszczeniu elewacji

Dobrze również pamiętać, że opisane czyszczenie i malowanie elewacji nie są zadaniami prostymi. Dokładne i bezpieczne oczyszczenie zewnętrznej powierzchni budynków wymaga wprawy. Niestety, łączy się to z dość wysokim zużyciem wody i długą pracą. W efekcie nabranie doświadczenia może okazać się dość kosztowne. Cena czyszczenia elewacji przez specjalistów, oprócz określonej usługi, zawiera więc w sobie także zapowiedź jakości wypracowanej przez lata praktyki.

Widać więc, że czyszczenie elewacji samodzielnie jest teoretycznie możliwe, ale wiąże się z wieloma komplikacjami. Przede wszystkim prace wysokościowe nie są zadaniem dla każdego. Są one potencjalnie niebezpieczne i wymagają odpowiednich zezwoleń. Aby cały proces był skuteczny, niezbędne jest również użycie profesjonalnych przyrządów i urządzeń. Warto również pamiętać, że błędy podczas czyszczenia elewacji na większą skalę mogą nieść za sobą dość duże skutki, więc warto rozważyć skorzystanie z pomocy specjalistów.