Jak działa powłoka antygraffiti, czy można jej używać na każdym typie elewacji?
Graffiti może być problematyczne dla właścicieli lokali czy wspólnot mieszkaniowych. Akty wandalizmu oszpecają fasadę budynku, a samo zamalowanie ściany może nie wystarczyć – i tak będzie widoczny kontur niechcianego malunku. W takich sytuacjach warto rozważyć specjalistyczne czyszczenie elewacji i nałożenie powłoki antygraffiti. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak ona działa.
Jak działa powłoka antygraffiti?
Usunąć graffiti można na kilka sposobów, mamy możliwość zamalowania aktów wandalizmu lub wyczyszczenia elewacji specjalistycznym sprzętem, np. myjką ciśnieniową. To dobre i skuteczne opcje, jednak nie zabezpieczają one ściany przed kolejnymi aktami wandalizmu, dlatego też warto skorzystać z powłoki antygraffiti.
Powłoka antygraffiti jest półtrwała, chroni ona ścianę przez niechcianymi malunkami i zapewnia pewną warstwę ochronną, zapobiega ona przed wchłonięciem się farby. Kiedy zechcemy wyczyścić ścianę z graffiti, na której położona jest powłoka antygraffiti, to równocześnie usuniemy część powłoki razem z farbą, którą wykonano napisy na elewacji. Taka powłoka antygraffiti zachowuje swoją trwałość przez kilka lat, ale trzeba jednak pamiętać, że przy usuwaniu aktów wandalizmu, konieczne może być nałożenie kolejnej warstwy ochronnej powłoki antygraffiti.
Jakie graffiti może usunąć profesjonalna firma?
Profesjonaliści przy użyciu specjalistycznego sprzętu do czyszczenia elewacji są w stanie usunąć farbę w sprayu, flamastry, pisaki niezbywalne, kredki woskowe czy inne pastele na bazie betonu, kamienia, tynku.
Po nałożeniu powłoki antygraffiti aktu wandalizmu można pozbyć się za pomocą specjalnych ściereczek do usuwania graffiti, dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że powierzchnię można wtedy wyczyścić samodzielnie.
Z jakich powierzchni można usunąć graffiti?
Profesjonalna firma może usunąć graffiti z każdego typu elewacji, co więcej, specjaliści są w stanie usunąć graffiti także z innych powierzchni, jak znaki drogowe, światła drogowe, słupy, lampy, skrzynki pocztowe, tablice reklamowe, przystanki autobusowe i tramwajowe, a także z samochodów osobowych czy dostawczych. Warto dodać także, że zabezpieczenie, w postaci powłoki antygraffiti z kolei można stosować na wszystkich rodzajach powierzchni.
Kiedy warto wykorzystać powłokę antygraffiti?
Z powłok antygraffiti warto skorzystać wtedy, kiedy nasze ściany narażone są na częste akty wandalizmu. Jeśli po wyczyszczeniu i pomalowaniu elewacji, niechciane rysunki ponownie pojawiają się na ścianie budynku, warto rozważyć nałożenie powłoki antygraffiti, będzie to tańsze rozwiązanie, niż renowacja elewacji. Powłoki antygraffiti powinny rozważyć także spółdzielnie mieszkaniowe czy wspólnoty, którym zależy na zachowaniu czystości na osiedlu. Właściciele zabytkowych obiektów, czy kościołów również mogą skorzystać z takiej formy zabezpieczenia przed aktami wandalizmu.
Walka z wandalami nie jest łatwa, dlatego, zamiast tracić energię na regularne odmalowywanie ścian budynku, warto rozważyć położenie powłoki antygraffiti. Takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne niż cykliczne odnawianie i odmalowywanie elewacji.