mężczyzna czyści ścianę z graffiti

Jakie preparaty są polecane do zabezpieczania ścian przed grafficiarzami?

Graffiti to wyzwanie dla właścicieli nieruchomości, ale odpowiednie zabezpieczenie ścian może znacząco ułatwić ich utrzymanie w czystości. Przedstawimy najlepsze preparaty, które skutecznie chronią powierzchnię elewacji przed graffiti, czytaj dalej.

Graffiti Safewipes

Graffiti Safewipes to specjalne chusteczki do usuwania graffiti, które są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiego, skutecznego i prostego w użyciu sposobu na pozbycie się niechcianych malunków z różnych powierzchni.

Graffiti Safewipes są dostępne w opakowaniach zawierających 20, 30 lub 70 chusteczek. Każda z nich jest nasączona specjalnym płynem, który skutecznie rozpuszcza i zawiesza farbę, markery, kredki woskowe i inne plamy, umożliwiając ich łatwe usunięcie bez rozmazywania. Chusteczki te są szczególnie skuteczne na gładkich, nieporowatych powierzchniach takich jak szkło, plastik, aluminium czy gładki kamień. Graffiti Safewipes sprawdzają się doskonale na:

  • elewacjach budynków,
  • pojazdach,
  • znakach drogowych,
  • drzwiach toalet,
  • ławkach i stolikach w parkach,
  • białych tablicach w szkołach.

Hydrofobowe powłoki anty-graffiti

Hydrofobowe powłoki anty-graffiti opierają się na nanotechnologii, która pozwala na stworzenie ultra cienkiej, ale niezwykle trwałej warstwy ochronnej. Cząsteczki powłoki są na tyle małe, że wnikają w mikroskopijne nierówności powierzchni, tworząc barierę nieprzepuszczalną dla wody i zanieczyszczeń. Dzięki swojej unikalnej strukturze utrudniają osadzanie się farb, tuszu czy innych substancji na powierzchni. Oznacza to, że wszelkie próby zniszczenia elewacji budynku są łatwe do usunięcia za pomocą zwykłych środków czyszczących.

Powłoki te można stosować na różnych typach powierzchni, takich jak beton, cegła, kamień naturalny, metal czy drewno. Są one także idealne do ochrony zabytków, gdzie zachowanie oryginalnego wyglądu i struktury materiału jest nadrzędne. Zastosowanie hydrofobowych powłok nie wpływa negatywnie na estetykę i integralność zabytkowych fasad.

Właściciele prywatnych domów i zarządcy osiedli mieszkaniowych również coraz częściej sięgają po hydrofobowe powłoki anty-graffiti, aby chronić swoje nieruchomości przed wandalizmem i zanieczyszczeniami. Przekłada się to na mniejsze zużycie wody i środków chemicznych.

Dlaczego warto inwestować w powłoki anty-graffiti?

Zabezpieczenie ścian przed graffiti to inwestycja, która przynosi korzyści zarówno estetyczne, jak i ekonomiczne. Regularne stosowanie powłok anty-graffiti umożliwia łatwe i szybkie usuwanie malunków, co zmniejsza koszty i czas potrzebny na konserwację elewacji.

Tego rodzaju preparaty są szczególnie polecane w miejscach narażonych na częste ataki wandali, takich jak centra miast, okolice szkół, czy stacje kolejowe. Dzięki nim budynki zachowują estetyczny wygląd na dłużej, a ich właściciele mogą cieszyć się spokojem i oszczędnościami.

Chroń swoje ściany przed graffiti za pomocą nowoczesnych powłok anty-graffiti. Jeśli szukasz profesjonalnych rozwiązań do usuwania niechcianych malowideł z elewacji, skontaktuj się z nami.